Tag: lajme shqip

22
Jan
2022
Posted in Risi nga portali

Intervista Javës

Ju informoj që datë 29.01.2022Ora 21.00 mysafire do të jet Lirona Zuka Përfaqsuese e Këshillit Kombëtar Shqiptar…

18
Mar
2013
Posted in Info Portal Risi nga portali

Mjaft ju shfrytëzuan

Ndiheni të përdorur nga çdo person që njihni? U thoni gjithnjë “po” kërkesave që ju ofrojnë? E…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

Në Itali, vritet një grua 47-vjeçare nga Kosova

Një grua 47-vjeçare me origjinë nga Kosova, është vrarë këtë mëngjes rreth orës 10:00 në një ndërmarrje…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

RIKTHEHET GRIPI I DERRAVE

Një grua 37-vjeçe nga Prishtina është prekur nga gripi H1N1 i njohur ndryshe si “gripi i derrave”….

03
Jan
2013
Posted in Info Portal

Vendbanimet parahistorike të Therandës

Vendbanimet në lokalitetin e Therandës me sa dihet dallojnë nga parahistoria – koha e neolitit. Dëshmi për…

22
Oct
2012
Posted in Info Portal

Kosova nuk ka nevoje per nje gjuhe dhe nje alfabete ri

Nga Naim Brahimi Suedi Kosova nuk ka nevoje per nje gjuhe dhe nje alfabette ri siq kan…

20
Oct
2012
Posted in Info Portal

Olta-boka-diplomimi-ne-drejtesi-amaneti-i-gjyshes

Olta-boka-diplomimi-ne-drejtesi-amaneti-i-gjyshes E ka nisur rrugen e kenges shume e re dhe po aq e re, u be…

24
Sep
2012
Posted in Risi nga portali

Intervista e Javes me Dr.Koço Danaj

Ju informoj qe me 06.11.2012 e Marte  nga ora 20.30 ne rubriken intervista e javes per ju…

30
Aug
2012
Posted in Kulturë

Te huajt: Ja pse e mesojme gjuhen shqipe

Në mënyrë që të mësojnë gjuhën shqipe, të dinë më shumë për Kosovën dhe shqiptarët, shumë të…