Tag: lajme

22
Jan
2022
Posted in Risi nga portali

Intervista Javës

Ju informoj që datë 29.01.2022Ora 21.00 mysafire do të jet Lirona Zuka Përfaqsuese e Këshillit Kombëtar Shqiptar…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

OFERTË EKONOMIKE, NË VEND TË PLATFORMËS PËR VERIUN

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, do ta prezantojë në dialogun me homologun e tij serb Ivica Daçiq…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

Lorik Zeqa, foshnja e parë në diasporën shqiptare

D- Flieden, 1 janar 2013 – Në spitalin italian të Vittorio Veneto-s në Italinë veriore, lindi foshnja…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

ALEANCA KUQ E ZI DORËZON KËRKESËN PËR REFERENDUMIN PËR BASHKIM

Aleanca Kuq e Zi njoftoi se ka depozituar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve në Shqipëri kërkesën…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

ÇITAKU: S’JEMI TË GATSHËM PËR BE

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku ende nuk po mund të pajtohet se pse Bashkimi Evropian, ka…

07
Jan
2013
Posted in Info Portal

Letërsia e vjetër shqipe

Letërsia e vjetër shqiptare lindi dhe u zhvillua në mesjetë, kur vendi ynë nën zgjedhën osmane, në…

03
Jan
2013
Posted in Info Portal

Rreth udhës së alfabetit të gjuhës shqipe

Rreth udhës së alfabetit të gjuhës shqipe Tomor Osmani Ankohej Fan Noli dhe bënte thirrje: “Një abece…

15
Aug
2012
Posted in Info Portal

Intervista e Javes Rajmonda Malecka

Ju informoj qe me 21.11.2012 e Merkur nga ora 20.30 ne rubriken intervista e javes per ju…

13
Aug
2012
Posted in Risi nga portali

Merr, Kaçel, nji herë lahutën e na thuaj nji kangë shqiptare…!

Prof. Dr. Muhamet Pirriku “Kush nuk është me mua, është kundër meje!” Jezusi-Beedzebulit Pyetja në përditshmërinë tonë…