Tag: www.radioilirida.it

22
Jan
2022
Posted in Risi nga portali

Intervista Javës

Ju informoj që datë 29.01.2022Ora 21.00 mysafire do të jet Lirona Zuka Përfaqsuese e Këshillit Kombëtar Shqiptar…

18
Mar
2013
Posted in Info Portal Risi nga portali

Mjaft ju shfrytëzuan

Ndiheni të përdorur nga çdo person që njihni? U thoni gjithnjë “po” kërkesave që ju ofrojnë? E…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

Kosova Lindore e gatshme për çdo ballafaqim me Serbinë

Katër liderët kryesorë të Kosovës Lindore, Riza Halimi, Ragmi Mustafa, Nagip Arifi dhe Jonuz Musliu janë shprehur…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

I afrohet rrezikshëm planetit tonë asteroidi 2012 DA14

Po afrohet ora kur asteroidi i koduar 2012 DA14 do të qaste shumë pranë planetit tonë! Më…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

Në Itali, vritet një grua 47-vjeçare nga Kosova

Një grua 47-vjeçare me origjinë nga Kosova, është vrarë këtë mëngjes rreth orës 10:00 në një ndërmarrje…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

ALEANCA KUQ E ZI DORËZON KËRKESËN PËR REFERENDUMIN PËR BASHKIM

Aleanca Kuq e Zi njoftoi se ka depozituar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve në Shqipëri kërkesën…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

ÇITAKU: S’JEMI TË GATSHËM PËR BE

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku ende nuk po mund të pajtohet se pse Bashkimi Evropian, ka…

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

RIKTHEHET GRIPI I DERRAVE

Një grua 37-vjeçe nga Prishtina është prekur nga gripi H1N1 i njohur ndryshe si “gripi i derrave”….

07
Jan
2013
Posted in Info Portal

Letërsia e vjetër shqipe

Letërsia e vjetër shqiptare lindi dhe u zhvillua në mesjetë, kur vendi ynë nën zgjedhën osmane, në…