Tag: shqip

09
Jan
2013
Posted in Info Portal

ALEANCA KUQ E ZI DORËZON KËRKESËN PËR REFERENDUMIN PËR BASHKIM

Aleanca Kuq e Zi njoftoi se ka depozituar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve në Shqipëri kërkesën…

19
Nov
2011
Posted in Risi nga portali

Ultrabooket e ndjeshem ne prekje

Shefi i Intelit Paul Otellini për vitin e ardhshëm paralajmëroi edhe më shumë versione të ultraportativëve të…

11
Aug
2011
Posted in Risi nga portali

Semundjet e veshkave, kush rrezikohet dhe si parandalohen

Fillimi i sëmundjes shpesh mund të jetë i heshtur dhe pa shenja të dukshme për pacientin, të…

02
Aug
2011
Posted in Risi nga portali

Vdes pasi luajti 12 orë në Xbox

Tepër orë para Xbox shkakton vdekjen e një Britaniku të ri. 22 vjecari Chris Staniforth, i cili…

29
Jul
2011
Posted in Shëndetsi

Si te heqim eren e keqe te gojes

Era e keqe nga goja në shumicën e rasteve është pasoje e mbetjeve të ushqimit në gojë…

23
Jul
2011
Posted in Vip

Femrat me me shume ndikim ne Shqiperi

Ashtu siç bën çdo vit revista legjendare “Forbes”, e themeluar nga dinastia skocezo-amerikane me të njëjtin emër,…

05
Jun
2011
Posted in Info Portal

United, ofertë për Xherdan Shaqirin

Tinejxheri sensacional shqiptar, Xherdan Shaqiri besohet të jetë shndërruar në një prej synimeve kryesore të Sir Alex…

01
Jun
2011
Posted in Risi nga portali

Nokia behet gati per Windows Phone

Të gjithë mund ta paramendojmë se çka ndodh kur Nokia thotë se po e braktis sistemin e…

01
Jun
2011
Posted in Shëndetsi

Vdekja fshihet pas solareve

Vitin e kaluar kanë vdekur 43 banorë australianë si pasojë e dëshirës së madhe për të fituar…