Kenga Magjike 2010, fitojne Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli

Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli me këngën e tyre “Sa e Shite Zemrën”, janë shpallur fitues të Kënga Magjike 2010 në spektaklin i cili u mbajt në Pallatin e Koncerteve në Tiranë.Në spektaklin i cili u shoqërua me deklarata kontraverse para realizimit pas përjashtimit nga festivali të tre këngëtarëve kosovarë, kishte plot këngë dhe pika të ndryshme artistike të cilat e bënë atë më madhështor.

Një sistem në të cilin për fituesin votuan vet këngëtarët, triumfues doli dueti Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli “Sa e Shite Zemrën”, ndërsa i dyti nga kolegët e tij u zgjodh Pirro Çako, i cili u pasua nga dueti tjetër Rozana Radi dhe Dani.

Lista e plotë e çmimeve në Kënga Magjike 2010:

Çmimi televiziv: Ronela Hajati – “Harroje”

Best Rock: Vedat Ademi – “Yjet sbien shpesh”

Magjia e Parë: Argjentina Ramosaj – “Engjëjt Qajnë”

Best Hip-Hop: Stresi – “Tik Tak”

Best Performance: Zajmina Vasjari – “Një me Gjashtë”

Best Vocal: Era Rusi – “Gipsy Lover”

Best Dance: Teuta Kurti – “Mos Pi Mo”

Çmimi AMC: Burn – “E Dija”

Çmimi i Produksionit: Vesa Luma – “Vetëm”

Çmimi Diskografik: Çiljeta – “Të Dy Qajnë të Ndarë”

Çmimi i Internetit: Noizy – “My Lady”

Best Balade: Olta Boka – “Mbete një Brengë”

Çmimi Çesk Zadeja: Gerta & Klejdi Mahmutaj – “Në Ditar Një Dashuri”

Best Stil: Adrian Gaxha – “Edhe një Herë”

Çmimi Tendencë: Rrezarta Shkurta – “Budallaçkë e Vogël”

Kantautori më i mirë: Pirro Çako – “Mirëmbrëma”

Çmimi i Kritikës: Rozana Radi & Ramadan Krasniqi – “Valësi i Tradhëtisë”

Çmimi i Interpretimit: Greta Koqi – “Koha s’ndal”

Kënga Hit: Eranda Libohova – “Rroftë Dashuria”
Burimi: Telegrafi

Video: