Noizy ben kenge me pulle te kuqe

Një këngë me vargje të nxehta e me titull “Nëse ta lypi”, ka bërë shumë për vete fansat e reperit të sukseshëm Noizy, një bashkëpunim së fundi i këngëtarit me Lil, Koli, dhe Varrosi. Kënga ka disavargje ku Noizy, siç duket, ai i bën këngët për veten e tij, i drejtohet një femre të panjohur në club, ndërsa e fton të shkojnë në shtrat, ndërsa i drejtohet me vargun “Nëse ta lyp zemër, a ma kishe dhënë?”, që është dhe fillimi i këngës. Kënga “nëse ta lypi” është publikuar para se Noizy të niste turin e koncerteve për Krishtlindje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Së bashku me Gentën, Real 1 dhe Dj Blunt, ai ka diskutuar atje për një fazë të re karrierës së tij, fillimin e një bashkëpunimi me këngëtaren e muzikës pop, Kristine Elezaj, një këngëtare me origjinë gjysmë shqiptare, mjaft e suksesshme në Amerikë. Ajo jeton në Nju Jork dhe ka marrë pjesë në “Grammy Aëards” ndërsa janë takuar për herë të parë në datë 20 dhjetor 2010 dhe ka qenë një kërkesë e vetë këngëtares për këtë bashkëpunim të realizuar nëpërmjet menaxherit të saj në Amerikë. Mediat amerikane kanë shkruar se ky vit do të jetë viti i Kristine në muzikën pop dhe ky është një fat i madh edhe për Noizyn, i cili ka menduar që të zhvendoset për ca kohë atje, ku do të realizohen dhe duetet e para më këngëtaren. Perfomancat e para të Noizyt me këngëtaren 24-vjeçare do të mbahen në Detroit dhe Nju Jork.